Robert Cheruiyot, Erkesso Boston Marathon Champs
Anonim
Kép
Kép

A férfiaknál felgyorsult tempó a 114. bostoni maraton pályarekordjához vezetett. Míg az első háromba egyetlen amerikai sem jutott be, Ryan Hall és Meb Keflezighi a negyedik, illetve az ötödik helyen végzett.

Férfi elit csúcsminőségek

1. Robert Kiprono Cheruiyot (KEN), 2:05:52 (CR) 150 000 $ + 25 000 $ CR bónusz

2. Tekeste Kebede (ETH) 2:07:23 75 000 USD

3. Deribe Merga (ETH) 2:08:39 40 000 dollár

Az előző pályarekordot, 2:07:14-et, 2006-ban Robert Kipkoech Cheruiyot állította fel. Az idei Robert Cheruiyot bajnok (nincs kapcsolatban az előző Robert Kipkoech Cheruiyottal) azt mondta, hogy körülbelül két hónappal ezelőtt tárgyalt a pályáról Robert K.-vel, hogy néhány támpontot kapjon a pályastratégiához.

Hall és Keflezighi ideje a következő volt:

4. Ryan Hall (USA) 2:08:41 25 000 dollár

5. Mebrahtom Keflezighi (USA) 2:09:26 15 000 dollár

Hall ideje megnyerte volna a tavalyi versenyt, amelyet Deriba Merga nyert meg 2:08:42-vel. „A két szavam az öröm és a szabadság volt” – mondta Hall a verseny után. „A saját versenyemet futottam odakint. Eddigi legjobb időimet produkáltam a bostoni pályán, amitől nagyon izgatott vagyok.”

Női elit felsők

1. Teyba Erkesso (ETH) 2:26:11 150 000 dollár

2. Tatyana Pushkareva (orosz) 2:26:14 75 000 dollár

3. Salina Kosgei (KEN) 2:28:35 40 000 USD

A nők sokkal konzervatívabb versenyt futottak, mint a férfiak, bár sokkal gyorsabb volt, mint a tavalyi Kosgei 2:32:16-os győzelme. Teyba Erkesso a 16. mérföld körül húzódott el közvetlenül a Newton-dombok előtt. Egy ideig volt egy perce a női ólompakk felett, mígnem Tatyana Pushkareva hatalmas lökést adott be. Két mérfölddel a cél előtt Puskareva 30 másodperccel maradt el. Mindössze három másodperccel ért célba Erkesso mögött. A legjobb amerikai Paige Higgins lett, aki 2:36:00-at futott a 13. helyért.

A női versenyt az elmúlt két év hagyományainak megfelelően mindössze néhány másodperc határozta meg. Tavaly Salina Kosgei mindössze egy másodperccel végzett a Dire Tune előtt.

Jelenetek a célegyenesből

Kép
Kép

A kimerült futók közvetlenül a cél után indulnak a Gatorade felé

Kép
Kép

Sárga ruhás önkéntesek hada várja a futókat. Több mint 7000 önkéntes segít a verseny napján és a verseny előtti felkészülésben; a célegyenes munka az egyik legelitebb önkéntes pozíció.

Kép
Kép

Az 1964-ben feltalált Mylar űrtakarók alumínium alapú lepedők, amelyek melegen tartják a testet azáltal, hogy visszaverik a hőt a testbe.

Kép
Kép

Még a templomok is felöltöztek erre az alkalomra. A maraton idei színeiben pompázó Old South Church közvetlenül a célvonal mellett található. A gyülekezet története 1669-re nyúlik vissza, de az épületet 1875-ben újjáépítették, és Samuel Adams gyülekezete volt.